Katary, przeziębienia, rodzinne przepisy…

Wziąć 2 łyżeczki majeranku, 2 czubate łyżeczki bzu czarnego, 1 łyżeczkę kwiatów dziewanny, zalać 1 i 1/2 szklanki wrzątku, parzyć pod przykryciem około 15 minut. Przecedzić, osłodzić prawdziwym sokiem malinowym, lub miodem gryczanym w rutynę bogatym, lub lipowym   pić 3-4 razy dziennie przy katarach gwałtonych, przeziębieniach.

Do tej rodzinnej metody ja dokładam jeszcze herbatkę z czystka pitą 3 razy dziennie, parzoną z 1 łyżeczki suszu na szklankę gorącej wody, przez 10 minut parzoną, dużo naturalnej witaminy C, oraz betaglukan dla wzmocnienia sił obronnych organizmu.Oprócz tego czosnek, olejek pichtowy.

dzban

A oto inny przepis rodzinny  ( Cioci Marii) na “utrzymanie zdrowia” jesienią i zimą. 🙂

„Imbiru 0,5kg zamoczyć w wodzie letniej na 2godz. Obrać ze skórki imbir, zetrzeć lub zmiksować i odstawić na 10 godzin, 0,5kg cytryn wycisnąć z miodem kwiatowym połączyć, dodać imbiru, wymieszać . Do wyparzonych słoiczków nałożyć, trzymać w spiżarni (lodówce). Zażywać po 1 małym kieliszeczku rankiem a zdrowie dopisywać Wam będzie .”

 Zobaczcie wpis o imbirze, tam dowiecie się więcej. 🙂

Zobacz też :
http://zielarnia.com.pl/herbatkinalewki-i-winka-na-niedzwiedzim-czosnku/

http://zielarnia.com.pl/zywokost-ziolo-pradawne/

http://zielarnia.com.pl/dziewanna-co-o-niej-wiecie/

http://zielarnia.com.pl/maliny-czy-znane-do-konca/

 

Uwaga: 

Ze wszystkich informacji i receptur , jeśli z nich korzystasz, to tylko na własną odpowiedzialność. Porady zawarte na tym blogu nie mogą zastąpić wizyty lekarskiej !!

 

MG

8 komentarzyto Katary, przeziębienia, rodzinne przepisy…

  1. […] Olejek Pichtowy(łac. Oleum Abies Sibiricae)  z syberyjskiej jodłybiałokorej – drzewa zdrowia . Stosowanie tego małego cudu natury to między innymi świetny, domowy sposób na katar i przeziębienia. […]

Dodaj komentarz

Komentowanie artykułu nie wymaga logowania, ani podawania adresu email.
Proszę nie zamieszczać danych osobowych w komentarzach.

Proszę o przeczytanie i zaakceptowanie polityki prywatności przed wysłaniem komentarza.

Uwaga! Komentarze zawierające dane osobowe nie będą publikowane.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ta strona przechowuje ustawienia przeglądarki użytkownika. Dane te są wykorzystywane w celu zapewnienia bardziej spersonalizowanych doświadczeń i śledzenia miejsca pobytu w naszej witrynie internetowej zgodnie z Europejskim rozporządzeniem o ochronie danych. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować ze śledzenia, w Twojej przeglądarce zostanie ustawiony plik cookie, aby zapamiętać ten wybór przez rok. Zgadzam się , Nie zgadzam się
688