Cudowny olejek pichtowy, wszystkie jego tajemnice :)

Olejek Pichtowy(łac. Oleum Abies Sibiricae)  z syberyjskiej jodłybiałokorej – drzewa zdrowia . Stosowanie tego małego cudu natury to między innymi świetny, domowy sposób na katar i przeziębienia.

Jesień , szaruga, wiatr i deszcz . Pora to jak znalazł dla wirusów i bakterii nieustannie atakujących nasze organizmy. Natura nie pozostawi nas bez ratunku. Jednym z jej cudów jest olejek pichtowy. Z rosnących na dalekiej Syberii jodły białokorej pozyskuje się ten cudowny eliksir znakomicie rozprawiający się z katarem, zatokami , przeziębieniem. Bolące mięśnie, stawy , bóle reumatyczne to wskazania do zastosowania Olejku Pichtowego. Jego przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe działanie jest zbawienne przy stanach infekcyjnych górnych dróg ddechowych , kaszlu, bólu gardła. Od 5-20 kropli raz dziennie dodane do naturalnego soku np malinowego, czy też do łyżeczki miodu lipowego, w sposób naturalny rozprawia się z przeziębieniem, katarem. Przy bólach głowy nacierać skronie. Regeneruje i koi , jego intensywnie inhalująca woń cudownie nas odpręży i odświeży dom. Kąpiele i nacierania pomogą zwalczyć chorobę w zarodku. Pamiętajmy, że naturalne sposoby zwalczania infekcji są dluższe i nie tak spektakularne jak farmaceutyki, ale w ogólnym rozrachunku nasze organizmy na tych metodach wychodzą o niebo lepiej. 🙂

olejek

Dokładne dane o roslinie i jej działaniu:

 

Jodła białokora zwana inaczej jodłą syberyjską (Abies sibirica) jest drzewem iglastym dorastającym do 30 m wysokości. Iglaste liście mają długość do 3 cm i szerokość 1,2-2 mm. Rośnie w Chinach, Mongolii i na Syberii.

Olejek Pichtowy (Oleum Pini sibiricum) jest ruchliwą cieczą o silnym balsamicznym cytrynowo-miętowym zapachu i gorzkawym smaku, barwy żółtozielonej lub bezbarwnej. Zawiera w swoim składzie: octan bornylu, alfa-pinen, beta-pinen, kamfen, cineol, mircen.

Naturalny olejek pichtowy destylowany parą wodną można zażywać doustnie. Olejek taki i opis jego właściwości fizykochemicznych i działania jest umieszczony w Farmakopei, np. rosyjskiej lub brytyjskiej.

Olejek pichtowy wykazuje działanie:
– immunostymulująco (pobudza układ odpornościowy ustroju)
– żółciopędnie, żółciotwórczo
– przeciwzapalnie
– moczopędnie, przeciwobrzękowo
– ogólnie wzmacnijąco
– napotnie
– reguluje wypróżnienia
– wzmacnia serce
– rozszerza drogi oddechowe ułatwiając oddychanie
– działa mukolitycznie (upłynnia zalegający w oskrzelach śluz)
– odkażająco na przewód pokarmowy, układ oddechowy i skórę (działa przeciwgrzybiczo, przeciwroztoczowo)
– odświeża skórę oraz oddech

Olejek Pichtowy po podaniu doustnym wchłania się z przewodu pokarmowego po około 20-30 minutach do krwi i limfy, wywierając działanie miejscowe i ogólne na organizm. Wydalany jest z moczem, potem, łojem, żółcią oraz powietrzem wydychanym przez płuca

Olejek Pichtowy zwiększa aktywność oraz liczbę makrofagów i granulocytów obojętnochłonnych (eozynofili). Jest silnym antyoksydantem, niweluje aktywność rodników i nadtlenków w organizmie, przez co ma działanie przeciwnowotworowe i opóźniające procesy starzenia tkanek, w tym skóry. Wykazuje działanie hamujące replikację i dojrzewanie wirusów poprzez uszkadzanie osłonek lipoproteinowych wirusów i struktury RNA lub DNA wirusów.

Olejek pichtowy ma działanie przeciwłuszczycowe, działa przeciwtrądzikowo oraz zapobiega wypadaniu włosów. Ponadto likwiduje łupież skóry owłosionej.

Przeciwwskazania:
Nie podawać osobom uczulonym na którykolwiek ze składników olejku, kobietom w ciąży, kobietom karmiącym oraz dzieciom do 4 roku życia.

 

MZ

 

 

2 komentarzeto Cudowny olejek pichtowy, wszystkie jego tajemnice :)

  1. […] Oprócz tego czosnek, olejek pichtowy. […]

Dodaj komentarz

Komentowanie artykułu nie wymaga logowania, ani podawania adresu email.
Proszę nie zamieszczać danych osobowych w komentarzach.

Proszę o przeczytanie i zaakceptowanie polityki prywatności przed wysłaniem komentarza.

Uwaga! Komentarze zawierające dane osobowe nie będą publikowane.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ta strona przechowuje ustawienia przeglądarki użytkownika. Dane te są wykorzystywane w celu zapewnienia bardziej spersonalizowanych doświadczeń i śledzenia miejsca pobytu w naszej witrynie internetowej zgodnie z Europejskim rozporządzeniem o ochronie danych. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować ze śledzenia, w Twojej przeglądarce zostanie ustawiony plik cookie, aby zapamiętać ten wybór przez rok. Zgadzam się , Nie zgadzam się
658