Cudowny olejek pichtowy, wszystkie jego tajemnice :)

Olejek Pichtowy(łac. Oleum Abies Sibiricae)  z syberyjskiej jodłybiałokorej – drzewa zdrowia . Stosowanie tego małego cudu natury to między innymi świetny, domowy sposób na katar i przeziębienia.

Jesień , szaruga, wiatr i deszcz . Pora to jak znalazł dla wirusów i bakterii nieustannie atakujących nasze organizmy. Natura nie pozostawi nas bez ratunku. Jednym z jej cudów jest olejek pichtowy. Z rosnących na dalekiej Syberii jodły białokorej pozyskuje się ten cudowny eliksir znakomicie rozprawiający się z katarem, zatokami , przeziębieniem. Bolące mięśnie, stawy , bóle reumatyczne to wskazania do zastosowania Olejku Pichtowego. Jego przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe działanie jest zbawienne przy stanach infekcyjnych górnych dróg ddechowych , kaszlu, bólu gardła. Od 5-20 kropli raz dziennie dodane do naturalnego soku np malinowego, czy też do łyżeczki miodu lipowego, w sposób naturalny rozprawia się z przeziębieniem, katarem. Przy bólach głowy nacierać skronie. Regeneruje i koi , jego intensywnie inhalująca woń cudownie nas odpręży i odświeży dom. Kąpiele i nacierania pomogą zwalczyć chorobę w zarodku. Pamiętajmy, że naturalne sposoby zwalczania infekcji są dluższe i nie tak spektakularne jak farmaceutyki, ale w ogólnym rozrachunku nasze organizmy na tych metodach wychodzą o niebo lepiej. 🙂

olejek

Dokładne dane o roslinie i jej działaniu:

 

Jodła białokora zwana inaczej jodłą syberyjską (Abies sibirica) jest drzewem iglastym dorastającym do 30 m wysokości. Iglaste liście mają długość do 3 cm i szerokość 1,2-2 mm. Rośnie w Chinach, Mongolii i na Syberii.

Olejek Pichtowy (Oleum Pini sibiricum) jest ruchliwą cieczą o silnym balsamicznym cytrynowo-miętowym zapachu i gorzkawym smaku, barwy żółtozielonej lub bezbarwnej. Zawiera w swoim składzie: octan bornylu, alfa-pinen, beta-pinen, kamfen, cineol, mircen.

Naturalny olejek pichtowy destylowany parą wodną można zażywać doustnie. Olejek taki i opis jego właściwości fizykochemicznych i działania jest umieszczony w Farmakopei, np. rosyjskiej lub brytyjskiej.

Olejek pichtowy wykazuje działanie:
– immunostymulująco (pobudza układ odpornościowy ustroju)
– żółciopędnie, żółciotwórczo
– przeciwzapalnie
– moczopędnie, przeciwobrzękowo
– ogólnie wzmacnijąco
– napotnie
– reguluje wypróżnienia
– wzmacnia serce
– rozszerza drogi oddechowe ułatwiając oddychanie
– działa mukolitycznie (upłynnia zalegający w oskrzelach śluz)
– odkażająco na przewód pokarmowy, układ oddechowy i skórę (działa przeciwgrzybiczo, przeciwroztoczowo)
– odświeża skórę oraz oddech

Olejek Pichtowy po podaniu doustnym wchłania się z przewodu pokarmowego po około 20-30 minutach do krwi i limfy, wywierając działanie miejscowe i ogólne na organizm. Wydalany jest z moczem, potem, łojem, żółcią oraz powietrzem wydychanym przez płuca

Olejek Pichtowy zwiększa aktywność oraz liczbę makrofagów i granulocytów obojętnochłonnych (eozynofili). Jest silnym antyoksydantem, niweluje aktywność rodników i nadtlenków w organizmie, przez co ma działanie przeciwnowotworowe i opóźniające procesy starzenia tkanek, w tym skóry. Wykazuje działanie hamujące replikację i dojrzewanie wirusów poprzez uszkadzanie osłonek lipoproteinowych wirusów i struktury RNA lub DNA wirusów.

Olejek pichtowy ma działanie przeciwłuszczycowe, działa przeciwtrądzikowo oraz zapobiega wypadaniu włosów. Ponadto likwiduje łupież skóry owłosionej.

Przeciwwskazania:
Nie podawać osobom uczulonym na którykolwiek ze składników olejku, kobietom w ciąży, kobietom karmiącym oraz dzieciom do 4 roku życia.

 

MZ

 

 

2 komentarzeto Cudowny olejek pichtowy, wszystkie jego tajemnice :)

Dodaj komentarz

Komentowanie artykułu nie wymaga logowania, ani podawania adresu email.
Proszę nie zamieszczać danych osobowych w komentarzach.

Proszę o przeczytanie i zaakceptowanie polityki prywatności przed wysłaniem komentarza.

Uwaga! Komentarze zawierające dane osobowe nie będą publikowane.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.