Szpinak- zielone zdrowie

Szpinak- zielone zdrowie

Liście szpinaku zawsze gościły na naszym stole. Uczyłam jeść szpinakowe zieloności moje dzieci, od najmłodszych lat. Wyszłam z założenia, że czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. Taktyka okazała się na tyle skuteczna, że czasami miałam już dość próśb w typie- mamo a kiedy będzie znowu szpinak, zapiekanka z nim lub na przykład sałatka z liści szpinaku.

szpinakFantazje szpinakowe i przepisów na nie jest multum. Cóż jest w tym szpinaku, że nasze organizmy się go tak domagają? Otóż warzywo to jest bogactwem witamin takich jak beta karoten,witamina C, witamina E, witamina K. Pełen jest szpinak antyoksydantów, luteiny, potasu, żelaza, kwasu foliowego (wit.B9,B12), flawonoidów, błonnika. Bogactwo tych naturalnych substancji jest źródłem, z którego winniśmy czerpać garściami. To zdrowie w zielonych liściach stanowi dla nas, niejednokrotnie wybawienie od wielu chorób takich jak na przykład miażdżyca, anemia. Poprzez zawartość antyutleniaczy szpinak ma potwierdzone działanie antyrakowe. Zawartość zaś magnezu powoduje, iż wskazany jest dla osób znerwicowanych.

Powinny go spożywać kobiety w ciąży, ponieważ zawiera bardzo dużo tak cennego kwasu foliowego, odpowiedzialnego przecież za zdrowie układu nerwowego płodu.

Zbawienne działanie ma szpinak na układ krążenia, zalecany do diet niskokalorycznych, przyśpiesza metabolizm.

Jednym słowem samo zdrowie. 🙂

Uczmy nasze dzieci jeść szpinak, przyrządzajmy go tak, aby nasze pociechy się do niego nie zniechęciły. 🙂

Zerknij też tu :  http://zielarnia.com.pl/pokrzywa-zwyczajna-urtica-dioica-nadzwyczajne-dzialanie-niezwyczajnej-pokrzywy/

MG

3 komentarzeto Szpinak- zielone zdrowie

Dodaj komentarz

Komentowanie artykułu nie wymaga logowania, ani podawania adresu email.
Proszę nie zamieszczać danych osobowych w komentarzach.

Proszę o przeczytanie i zaakceptowanie polityki prywatności przed wysłaniem komentarza.

Uwaga! Komentarze zawierające dane osobowe nie będą publikowane.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.