Olej żywokostowy opis działania, sposób przygotowania

Wedle starych receptur, olej żywokostowy najlepiej robić na oleju lnianym lub konopnym. Bierzemy w tym celu suszonego korzenia Żywokostu  (Sympathum officinale)» (tu info o żywokoście)  100g, rozdrobniony można nabyć w sklepach zielarskich. Wsypujemy korzeń do słoja i zalewamy 500ml oleju. Całość wkładamy do garnka, (ja dno garnka wyścielam ściereczką) i podgrzewamy w kąpieli wodnej około 1 godziny (tak jak przy pasteryzacji). Po tym czasie pozostawiamy nasz olej do ostygnięcia, nie wyciągając go z garnka. Czynność tę powtarzamy przez 3-4 dni.

Po 3 dniach przecedzamy olej, można zostawić na dnie trochę żywokostu, według mnie wzmacnia to działanie oleju.

olej żywokostowy na bóle stawowo mięsniowe
Olej żywokostowy z gojnikiem

Olej  żywokostowy można wzbogacać innymi ziołami np rokitnikiem czy Boswellią ».

Mój olej, zrobiony w domu przechowuję w temperaturze pokojowej. Olej można zrobić z połowy podanej przeze mnie porcji.

olej żywokostowy z (boswellią boswellia serrata)
Olej Żywokostowy z Boswellią
na stawy i bóle reumatyczne

Ja stosuję go do masażu przy bólach kolan, stawów, mięśni. Przy stłuczeniach, rwie kulszowej a nawet podczas zapalenia oskrzeli, do masażu i oklepywania.

Wmasowujemy olej z żywokostu kilka razy dziennie lub w zależności od stopnia nasilenia się dolegliwości.

Żywokost  to cudownie działająca roślina, która znakomicie może zastąpić apteczne, farmakologiczne środki. Na rynku można zakupić olej żywokostowy różnych producentów, ja sprawdziłam działanie dwóch, Olej Żywokostowy z gojnikiem firmy Astron »(tu można kupić)     (dobrze się sprawdza również przy pielęgnacji skóry, łagodzi stany zapalne i zaczerwienienia). U mnie sprawdza się przy walce z trądzikiem różowatym.

Hitem jednak jak dla mnie jest Olej Żywokostowy z Boswellią (Boswellia Serrata)»(tu kupisz tanio)  zrobiony wedle receptury Zakonu Bonifratrów. Ten olej szczególnie polecam tym, którzy nie mają możliwości wykonania w domu oleju a cierpią na dolegliwości reumatyczne, artretyczne i bólowe.

 

 

 

 

 

 

 

MG

 

 

 

 

 

Ze wszystkich informacji i receptur , jeśli z nich korzystasz, to tylko na własną odpowiedzialność. Porady zawarte na tym blogu nie mogą zastąpić wizyty lekarskiej !!