Sposoby na bóle stawów, o Kolagenie, jaki wybrać? o Kadzidłowcu(Boswellia Serrata) i jego działaniu

Jak zwykle jesienią zaczynam toczyć „walkę” ze stawami. Do tej pory stosowałam różne preparaty z zawartością kolagenu ale niestety z marnym skutkiem. Niedawno odkryłam kolagen w płynie (tu można kupić) o bardzo ciekawym składzie i jak na taki prepara w całkiem dobrej cenie.
W składzie tego Kolagenu jest i kolagen typu II w bardzo dużej dawce, jest i siarczan Chondroityny ( odbudowuje chrząstkę stawową i zwiększa poślizg w czasie ruchomości stawów), MSM, Glukozamina, Witaminy (C, D3, B12), L-Karnityna, Kurkuma.

Zaciekawiła mnie w tym preparacie oprócz składu, forma w jakiej jest produkowany. Otóż jest to płyn który sobie zażywamy 1 raz dziennie na wieczór w ilości około 15 ml.

kolagen na stawy, kolagen w płynie
Kolagen w płynie na stawy, jeden z lepszych na rynku

Zażywam sobie ten Kolagen na stawy już drugi miesiąc a do tego jeszcze Kadzidłowiec (Boswellia Serrata) tu kupisz w dobrej cenie, znany już z Medycyny Wschodu jako znakomity środek przeciwzapalny, przeciwbólowy. Stosowany w reumatyzmie, zapaleniach stawów, w chorobie Leśniewskiego-Crohna. Boswellia Serrata skuteczna jest też w stanach zmęczenia, poprawia sprawność intelektualną.
Zawarta w żywicy Kadzidłowca Betaina i myoinozytol ochraniają wątrobę, zmniejszają bóle piersi.
Stosowana regularnie Boswellia obniża poziom kreatyniny, trójglicerydów, normuje cholesterol, wpływa korzystnie na poziom glukozy.
Działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe Kadzidłowca porównywane jest do mocy Ibuprofenu, ale za to bez żadnych jego skutków ubocznych. Wracając do mojego Kolagenu, jego dobroczynne działanie odczuły już moje kolana 🙂 . Ze wszystkich które stosowałam, ten polecam wszystkim tym, którzy cierpią na te same dolegliwości co ja.
Kadzidłowiec zaś jest w tej kuracji znakomitym uzupełnieniem.
Zewnętrznie, cierpliwie nacieram się żelem z czarciego pazura. Myślę, że ta droga zmagań ze stawami jest najbardziej skuteczna, przynajmniej dla mnie. 🙂

 

 

MG

 

 

Uwaga:
Ze wszystkich informacji i receptur , jeśli z nich korzystasz, to tylko na własną odpowiedzialność. Porady zawarte na tym blogu nie mogą zastąpić wizyty lekarskiej !!