Soplówka, hericium grzybek wskazany dla zdrowia

Hericium erinaceus , soplówka jeżowata», grzyb nazywany także małpią głową. W Polsce występuje nader rzadko, jak twierdzą mykolodzy tylko w około 12 miejscach. Soplówka w swym składzie ma między innymi : potas, żelazo, selen, cynk, aminokwasy, polipeptydy, polisacharydy.

Soplówka jeżowata Hericium,  jej właściwości lecznicze są bardzo korzystne dla organzmu człowieka ze względu na specyficzny skład tego grzybka.

Badania nad cechami leczniczymi Hericium trwają nadal i nadal zadziwiają swoimi wynikami, bowiem cały czas zwiększa się spektrum jego możliwości leczniczych.Wykazano, że Soplówka z powodzeniem może być stosowana w leczeniu :

  • dysfunckcji przewodu pokarmowego licząc już od przełyku aż do jelit.
  • Przy stosowaniu dłuższym likwiduje takie objawy jak uczucie pieczenia w przełyku i żołądku,
  • w medycynie chińskiej Hericium ma udowodnione działanie przy nieżytach przewodu pokarmowego łącznie ze zmianami o charakterze nowotworowym w obrębie przełyku, żołądka.
  • Ulgę przynosi Soplówka też w wypadku wrzodów jelit, dwunastnicy i żołądka.

soplowka1

 

Toczą się też badania nad właściwościami Hericium przydatnymi w leczeniu choroby Alzheimera. Do badań nad Soplówką jeżowatą przyczynił się naukowiec niemiecki  Prof. dr Schnitzler z Uniwersytetu Weihenstephan.

Hericium należy do roślin kwalifikowanych jako Nootropy roślinne *.

Działanie Soplówki w obszarze wzrostu i regeneracji neuronów w mózgu, powoduje działanie przywracające tak zwaną plastyczność mózgu. Wpływa znakomicie na poprawę procesów kojarzeniowych, myślowych oraz na sprawność zapamiętywania.

 

  • nootropy», to związki chemiczne z reguły dobrze poznane, mające korzystny wpływ na usprawnienie koncentracji, pamięci, witalności. Są z reguły bezpieczne dla zdrowia, nie mają toksycznego i uzależniającego działania. Nootropy bezpieczne to te, które są naturalne, bezpieczne i legalne. Na to musimy szczególnie zwracać uwagę.

 

Czy wiesz, że : http://zielarnia.com.pl/mastika-zywica-niezwykla/

http://zielarnia.com.pl/czysciec-lesny-stachys-sylvatica-linne-ziele-malo-znane/

MG

 

3 komentarzeto Soplówka, hericium grzybek wskazany dla zdrowia

Dodaj komentarz

Komentowanie artykułu nie wymaga logowania, ani podawania adresu email.
Proszę nie zamieszczać danych osobowych w komentarzach.

Proszę o przeczytanie i zaakceptowanie polityki prywatności przed wysłaniem komentarza.

Uwaga! Komentarze zawierające dane osobowe nie będą publikowane.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.