Soplówka, hericium grzybek wskazany dla zdrowia

Hericium erinaceus , soplówka jeżowata», grzyb nazywany także małpią głową. W Polsce występuje nader rzadko, jak twierdzą mykolodzy tylko w około 12 miejscach. Soplówka w swym składzie ma między innymi : potas, żelazo, selen, cynk, aminokwasy, polipeptydy, polisacharydy.

Soplówka jeżowata Hericium,  jej właściwości lecznicze są bardzo korzystne dla organzmu człowieka ze względu na specyficzny skład tego grzybka.

Badania nad cechami leczniczymi Hericium trwają nadal i nadal zadziwiają swoimi wynikami, bowiem cały czas zwiększa się spektrum jego możliwości leczniczych.Wykazano, że Soplówka z powodzeniem może być stosowana w leczeniu :

  • dysfunckcji przewodu pokarmowego licząc już od przełyku aż do jelit.
  • Przy stosowaniu dłuższym likwiduje takie objawy jak uczucie pieczenia w przełyku i żołądku,
  • w medycynie chińskiej Hericium ma udowodnione działanie przy nieżytach przewodu pokarmowego łącznie ze zmianami o charakterze nowotworowym w obrębie przełyku, żołądka.
  • Ulgę przynosi Soplówka też w wypadku wrzodów jelit, dwunastnicy i żołądka.

soplowka1

 

Toczą się też badania nad właściwościami Hericium przydatnymi w leczeniu choroby Alzheimera. Do badań nad Soplówką jeżowatą przyczynił się naukowiec niemiecki  Prof. dr Schnitzler z Uniwersytetu Weihenstephan.

Hericium należy do roślin kwalifikowanych jako Nootropy roślinne *.

Działanie Soplówki w obszarze wzrostu i regeneracji neuronów w mózgu, powoduje działanie przywracające tak zwaną plastyczność mózgu. Wpływa znakomicie na poprawę procesów kojarzeniowych, myślowych oraz na sprawność zapamiętywania.

 

  • nootropy», to związki chemiczne z reguły dobrze poznane, mające korzystny wpływ na usprawnienie koncentracji, pamięci, witalności. Są z reguły bezpieczne dla zdrowia, nie mają toksycznego i uzależniającego działania. Nootropy bezpieczne to te, które są naturalne, bezpieczne i legalne. Na to musimy szczególnie zwracać uwagę.

 

Czy wiesz, że : http://zielarnia.com.pl/mastika-zywica-niezwykla/

http://zielarnia.com.pl/czysciec-lesny-stachys-sylvatica-linne-ziele-malo-znane/

MG

 

3 komentarzeto Soplówka, hericium grzybek wskazany dla zdrowia

  1. […] o obecności w diecie błonnika, flawonoidów, sulforafanu, mastiki czy też soplówki jeżowatej (Hericium). Dobrze też zaparzyć sobie co jakiś czas herbatkę z […]

  2. […] Można łączyć Mastikę z Sulforafanem lub Hericium $raquo;. […]

Dodaj komentarz

Komentowanie artykułu nie wymaga logowania, ani podawania adresu email.
Proszę nie zamieszczać danych osobowych w komentarzach.

Proszę o przeczytanie i zaakceptowanie polityki prywatności przed wysłaniem komentarza.

Uwaga! Komentarze zawierające dane osobowe nie będą publikowane.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ta strona przechowuje ustawienia przeglądarki użytkownika. Dane te są wykorzystywane w celu zapewnienia bardziej spersonalizowanych doświadczeń i śledzenia miejsca pobytu w naszej witrynie internetowej zgodnie z Europejskim rozporządzeniem o ochronie danych. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować ze śledzenia, w Twojej przeglądarce zostanie ustawiony plik cookie, aby zapamiętać ten wybór przez rok. Zgadzam się , Nie zgadzam się
704