Orzech czarny ( (Juglans Nigra, Black Walnut)

Orzech czarny ( (Juglans Nigra, Black Walnut) , to drzewo orzechowe, występujące w naturze na terenach Ameryki Północnej. Osiąga wysokość do 35 m. Średnica pnia czarnego orzech to około 2 metrów. Kora drzewa orzecha czarnego ma kolor od szarego do czarnego, jest  pokryta głębokimi bruzdami. W Polsce rzadko występuje, a jeśli już do szybko dziczeje.
Orzech Czarny znany jest przede wszystkim ze swoich leczniczych własności. W medycynie tradycyjnej wykorzystywane są łupiny, jądra orzecha oraz liście. Najbardziej znane działanie orzecha czarnego (Juglans Nigra) , to działanie zwalczające pasożyty, owsiki, glistę ludzką, charakteryzuje się też działaniem przciwbakteryjnym i ściągającym.

orzech_czarny_1dW Ameryce od zarania używany był orzech czarny przy leczeniu zaparć, w stanach zapalnych jelit, niestrawnościach, wzdęciach stanach chorobowych narządów moczowo- płciowych. W Europie dodatkowym zastosowaniem było leczenie stanów zapalnych skóry, kurzajek.

Ponadto orzech czarny zawiera w swym składzie witaminy i substancje mineralne.Orzech czarny znajduje też zastosowanie przy sporządzaniu nalewek domowych, jak również dzięki swemu przepięknemu kolorowi drewna – w meblarstwie.

Przy stosowaniu orzecha czarnego koniecznie trzeba uważać na ewentualne alergie na orzechy.

Najbezpieczniej jest stosować gotowe preparaty dostępne na rynku.

MG

2 komentarzeto Orzech czarny ( (Juglans Nigra, Black Walnut)

  1. […] najbardziej znanych ziół należy Wrotycz, Orzech czarny, Grawiola, Stephania tetrandra, Rdestowiec japoński, Glistnik – jaskółcze ziele, […]

Dodaj komentarz

Komentowanie artykułu nie wymaga logowania, ani podawania adresu email.
Proszę nie zamieszczać danych osobowych w komentarzach.

Proszę o przeczytanie i zaakceptowanie polityki prywatności przed wysłaniem komentarza.

Uwaga! Komentarze zawierające dane osobowe nie będą publikowane.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ta strona przechowuje ustawienia przeglądarki użytkownika. Dane te są wykorzystywane w celu zapewnienia bardziej spersonalizowanych doświadczeń i śledzenia miejsca pobytu w naszej witrynie internetowej zgodnie z Europejskim rozporządzeniem o ochronie danych. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować ze śledzenia, w Twojej przeglądarce zostanie ustawiony plik cookie, aby zapamiętać ten wybór przez rok. Zgadzam się , Nie zgadzam się
692