Metale ciężkie – jak się ich pozbyć?

Metale ciężkie, jak je usunąć z naszych organizmów ?

Zatrucia metalami ciężkimi, to wbrew pozorom bardzo powszechna przypadłość. Zatruwani jesteśmy produktami spożywczymi, nawet tymi z certyfikatami „bio”. Znajdują się zakamuflowane w lekach, kosmetykach, plombach dentystycznych, sprzęcie kuchennym a nawet w zwykłej wodzie.

Pod względem zawartości metali ciężkich badane są , bardzo dokładnie,  “suplementy diety”. Być może dlatego, że od lat są na “cenzurowanym” polskich władz sanitarnych. Tym lepiej dla nas  konsumentów. 🙂

Wiele współcześnie dręczących nas przypadłości jest wynikiem albo posiadania „niechcianych lokatorów” (pasożytów) lub nadmiernego nagromadzenia się w organizmie metali ciężkich, takich jak kadm, ołów, rtęć, aluminium, arsen.

Objawy takie jak częsta zapadalność na infekcje, depresje, lęki, bezsenność, drażliwość, podwyższone ciśnienie, migreny, chroniczne zmęczenie oraz wiele innych (często nieuzasadnionych) bolączek które pojawiają się i utrzymują przez dłuższy czas.

Powinny być dzwonkiem alarmowym , który winien nas zmobilizować do wykonania niezbędnych badań pod kątem pasożytów i następnie pod kątem zatrucia metalami ciężkimi.

Jakie są i czy istnieją potwierdzone metody wiązania i usuwania metali ciężkich z organizmu ?

kkolendraDSC_0148

Pomocy najpewniejszej (jak zwykle) udzielają nam rośliny lecznicze. Należą do nich : chlorella i spirulina, jedne z najbardziej aktywnych substancji organicznych, których działanie wiążące metale ciężkie takie jak kadm, rtęć, arsen i ołów jest potwierdzona badaniami.

Kolejną rośliną leczniczą, która wykazuje zdolności usuwające rtęć z organizmu jest kolendra (Coriandrum sativum Linne). Wykazano też,iż kolendra potrafi uporać się aluminium i ołowiem.

Badania wykazały, że wszyscy powiinniśmy spożywać około 5 g kolendry dziennie. (wg neurobiologa Dr. Medycyny Dietrich Kinghardt).

Należy pamiętać aby kuracja usuwające złogi metali ciężkich (a zwłaszcza rtęci ) z naszych organizmów była pełni skuteczna, należy ją połączyć ze spożywaniem jednoczesnym chlorelli.

Ostatnie publikacje donoszą,  że kolejną rośliną wiążącą metale ciężkie, a zwłaszcza kadm jest czystek.

Tu o czystku 🙂  : http://zielarnia.com.pl/czystek-spojrz-co-potrafi/

a tu o pasożytach : http://zielarnia.com.pl/niechciani-lokatorzy-czyli-jak-rozpoznac-i-przeciwdzialac-pasozytom/

http://zielarnia.com.pl/kuklik-nie-tylko-ladny-kwiatek/

MG

2 komentarzeto Metale ciężkie – jak się ich pozbyć?

Dodaj komentarz

Komentowanie artykułu nie wymaga logowania, ani podawania adresu email.
Proszę nie zamieszczać danych osobowych w komentarzach.

Proszę o przeczytanie i zaakceptowanie polityki prywatności przed wysłaniem komentarza.

Uwaga! Komentarze zawierające dane osobowe nie będą publikowane.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.