Czystek spójrz co potrafi

Czystek ( cistus incanus)

Niektórzy przeciwnicy ziół (wiadomo z jakimi kręgami biznesu związani) twierdzą iż czystek jest tylko „suplementem diety” , a więc nie może niczego wyleczyć . Idąc tym tokiem rozumowania gdyby większość specyfików ziołowych i naturalnych miało certyfikat „produkt leczniczy”, to na pewno mogłoby ewentualnie kogoś z czegoś wyleczyć. Zapominają , że na samym początku była medycyna naturalna- matka obecnej.  Wartałoby o tym pamiętać.

Wracając do czystka( Cistus incanus),( ta odmiana czystka jest najbardziej popularna w Polsce),  zioło to bogate w polifenole jest znakomitym antyoksydantem, ma działanie wzmacniające odporność , wykazuje znaczny wpływ na kondycję organizmu poprzez eliminowanie toksyn. Jego przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne zdolności przysporzyły mu tej niesamowitej popularności jaką do tej pory zasłużenie się cieszy. Oczyszczając organizm z różnych niechcianych toksyn, grzybów itp. przyczynia się do poprawy wyglądu skóry. Wykazuje działanie lecznicze przy stanach zapalnych stawów, układu pokarmowego ( zwłaszcza żołądka, wątroby), oddechowego oraz przy przeroście gruczołu krokowego (układ moczowy).

Czystek to ziele pochodzące z basenu morza Śródziemnego. Spotyka się go na Krecie, w Grecji, Turcji. Jego krzewy obsypane są białymi i różowo- czerwonymi kwiatami. Niektórzy są przekonani iż mirra ze Starego Testamentu to właśnie czystek. Czystek (cistus incanus) wskazany jest w stanach infekcji bakteryjnych i wirusowych (zapalenie górnych dróg oddechowych, grypa, infekcje pokleszczowe ). Według najnowszych informacji , czystek okazuje się skuteczny również w zwalczaniu boreliozy.

Badania prowadzone między innymi na Uniwersytecie w Lispsku, potwierdzają wskazania do zażywania czystka w przypadku powikłań po ukąszeniu komarów, (borelioza). Badania naukowe w Niemczech wykazały jego niesamowite działanie przeciwwirusowe i b/bakteryjne. Oto skrót: “„W 1999 r. w Instytucie Friedrich – Loeffler w Tubingen (Niemcy) zostały przeprowadzone badania, czy czystek jako środek roślinny/zielarski może tak działać? Podczas badań naukowych zostało zbadanych 100 tys. do 400 tys. wirusów, które wydziela człowiek podczas kichania. Badania te zostały wielokrotnie powtórzone. Podczas badania wykorzystano 2 próbki, z których jedna zawierała ekstrakt z Cistus Incanus. Udowodniono, że próbka zawierająca ekstrakt miała wyraźnie zredukowaną ilość wirusów.
W 2005 roku świat nauki ukazuje dokumentację badań z udziałem czystka w walce z wirusami. Profesor Stefan Ludwig z Uniwersytetu Munster przeprowadził podobne badania. Już po 24 godzinach można było zauważyć pierwsze pozytywne efekty. Próby bez udziału czystka wykazały ponad 100 razy więcej wirusów.”

cropped-czystek1.png

Ostatnie badania wykazały zaś, że Czystek posiada zdolność wiązania i wydalania z organizmu metali ciężkich a przede wszystkim kadmu.

Przy stosowaniu czystka należy wykazać się cierpliwością, dotyczy to stosowania wszystkich ziół i preparatów naturalnych. Tak jak w przypadku stosowania mieszanek ziołowych i ziół jednorodnych czas oczekiwania na pierwsze efekty działania wynosi co najmniej miesiąc. Ojciec polskiego zielarstwa jak zwykło się nazywać O. Andrzeja Czesława Klimuszko w swojej książce “Wróćmy do Ziół” pisze cytat: “Zioła za każdym razem zaparzyć świeże, nie wolno słodzić ani duszkiem wypijać, lecz powoli, spokojnie, z wiarą w ich skuteczność”. Zioła to przecież natura i ma swoje prawa. Nie zapominajmy, że i my stanowimy jej integralną część.  I nasze organizmy czy chcemy czy nie, bardziej cenią sobie wszystko co z nią jest związane.

 

 

Uwaga

Autor bloga żadną miarą nie podważa wagi medycyny i farmacji współczesnej.

 

5 komentarzyto Czystek spójrz co potrafi

Dodaj komentarz

Komentowanie artykułu nie wymaga logowania, ani podawania adresu email.
Proszę nie zamieszczać danych osobowych w komentarzach.

Proszę o przeczytanie i zaakceptowanie polityki prywatności przed wysłaniem komentarza.

Uwaga! Komentarze zawierające dane osobowe nie będą publikowane.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.