Czy wiesz jak chronić swój mózg ?

Jak chronić nasz mózg?

Współcześnie żyjemy pod presją „diet sercowo- naczyniowych”. Nie jedzmy jajek , nie jedzmy mięsa, słychać te slogany z mediów, od lekarzy – ale czy to jest tak naprawdę z korzyścią dla naszego organizmu. Większość witamin i związków biologicznie czynnych najlepiej przyswajana jest w postaci naturalnej a nie syntetycznej. Nasze oczy wymagają witaminy A, układ nerwowy witamin z grupy B, układ odpornościowy najlepiej przyswaja naturalną wit.C. A nasz mózg ? Czy zastanawialiście się czasami czego potrzeba naszemu wewnętrznemu „ komputerowi” ? Diety pozbawione jaj, mięsa, mleka nasyconych kwasów tłuszczowych niestety przyczyniają się do permanentnej „głodówki” naszego mózgu. To w konsekwencji może prowadzić do niedoborów dwóch niezbędnych substancji odżywczych : seryny znanej również pod nazwą fosfatydyloseryny i choliny- alfa-glicerylofosforylcholiny . Są to dwa niezwykle ważne związki , które są niezbędne do produkcji neuroprzekażników odpowiedzialnych za stan naszej pamięci. Wraz z wiekiem osłabia nam się percepcja i zapamiętywanie. Cholina i fosfatydyloseryna może być naturalnym remedium na galopującą w ostatnich czasach demencję jak i prewencyjnie w przypadkach zagrożenia chorobą Alzheimera.

Fosfatydyloseryna stanowi niezmiernie ważny element pomocy w odnawianiu i odbudowywaniu neuroprzekaźników , jej uzupełnienie w organizmie czy to odpowiednią dietą czy poprzez przyjmowanie gotowych preparatów jet niezbędne . Pomaga ona utrzymywać i wzmacniać funkcje pamięciowe, wspomaga koncentrację, sprzyja skupieniu uwagi.

Stosowanie zrównoważonej diety, a w późniejszym wieku uzupełnienie fosfatydyloseryny gotowymi preparatami pomoże nam uniknąć zaburzeń związanych z demencją i zaburzeń kognitywnych , amnezji i zaburzeń behawioralnych.

Zobacz:

www.herbapis.pl/fosfatydyloseryna-swanson,p1632.html

Dodaj komentarz

Komentowanie artykułu nie wymaga logowania, ani podawania adresu email.
Proszę nie zamieszczać danych osobowych w komentarzach.

Proszę o przeczytanie i zaakceptowanie polityki prywatności przed wysłaniem komentarza.

Uwaga! Komentarze zawierające dane osobowe nie będą publikowane.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.