Czy wiesz jak chronić swój mózg ?

Jak chronić nasz mózg?

Współcześnie żyjemy pod presją „diet sercowo- naczyniowych”. Nie jedzmy jajek , nie jedzmy mięsa, słychać te slogany z mediów, od lekarzy – ale czy to jest tak naprawdę z korzyścią dla naszego organizmu. Większość witamin i związków biologicznie czynnych najlepiej przyswajana jest w postaci naturalnej a nie syntetycznej. Nasze oczy wymagają witaminy A, układ nerwowy witamin z grupy B, układ odpornościowy najlepiej przyswaja naturalną wit.C. A nasz mózg ? Czy zastanawialiście się czasami czego potrzeba naszemu wewnętrznemu „ komputerowi” ? Diety pozbawione jaj, mięsa, mleka nasyconych kwasów tłuszczowych niestety przyczyniają się do permanentnej „głodówki” naszego mózgu. To w konsekwencji może prowadzić do niedoborów dwóch niezbędnych substancji odżywczych : seryny znanej również pod nazwą fosfatydyloseryny i choliny- alfa-glicerylofosforylcholiny . Są to dwa niezwykle ważne związki , które są niezbędne do produkcji neuroprzekażników odpowiedzialnych za stan naszej pamięci. Wraz z wiekiem osłabia nam się percepcja i zapamiętywanie. Cholina i fosfatydyloseryna może być naturalnym remedium na galopującą w ostatnich czasach demencję jak i prewencyjnie w przypadkach zagrożenia chorobą Alzheimera.

Fosfatydyloseryna stanowi niezmiernie ważny element pomocy w odnawianiu i odbudowywaniu neuroprzekaźników , jej uzupełnienie w organizmie czy to odpowiednią dietą czy poprzez przyjmowanie gotowych preparatów jet niezbędne . Pomaga ona utrzymywać i wzmacniać funkcje pamięciowe, wspomaga koncentrację, sprzyja skupieniu uwagi.

Stosowanie zrównoważonej diety, a w późniejszym wieku uzupełnienie fosfatydyloseryny gotowymi preparatami pomoże nam uniknąć zaburzeń związanych z demencją i zaburzeń kognitywnych , amnezji i zaburzeń behawioralnych.

Zobacz:

www.herbapis.pl/fosfatydyloseryna-swanson,p1632.html

Dodaj komentarz

Komentowanie artykułu nie wymaga logowania, ani podawania adresu email.
Proszę nie zamieszczać danych osobowych w komentarzach.

Proszę o przeczytanie i zaakceptowanie polityki prywatności przed wysłaniem komentarza.

Uwaga! Komentarze zawierające dane osobowe nie będą publikowane.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ta strona przechowuje ustawienia przeglądarki użytkownika. Dane te są wykorzystywane w celu zapewnienia bardziej spersonalizowanych doświadczeń i śledzenia miejsca pobytu w naszej witrynie internetowej zgodnie z Europejskim rozporządzeniem o ochronie danych. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować ze śledzenia, w Twojej przeglądarce zostanie ustawiony plik cookie, aby zapamiętać ten wybór przez rok. Zgadzam się , Nie zgadzam się
674