Ciśnienie współczesna bolączka

Podwyższone ciśnienie krwi to dolegliwość bardzo powszechna w obecnych  czasach. Jest niebezpieczna gdy nie jest zdiagnozowana.  Nie zawsze ciśnienie jest na tyle wysokie, żeby wymagało leczenia farmakologicznego. Jeżeli już tak jest , pamiętajmy, że w żadnym wypadku nie wolno nam samemu odstawiać zapisanych leków. Nawet wtedy gdy wydaje się, iż jest już ustabilizowane,

Zawsze możemy wspomagać leczenie nadciśnienia ziołami i suplementować się naturalnymi produktami o udokumentowanym działaniu pozytywnym na układ krążenia i serce. Długie, częste spacery, ubichinol ( zredukowany do postaci szybko przyswajalnej koenzym Q10), kwasy Omega to szansa dla naszego serca, szansa na utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi.

Przy sporadycznych skokach ciśnienia, jak i wspomagająco w leczeniu nadciśnienia możemy zastosować ziele jemioły. Pamiętajmy, że papierosy, alkohol, nadmiar stresu, jedzenie w biegu  a zwlaszcza byle jakie jedzenie, brak ruchu to główne przyczyny chorób układu krążenia. W naszej diecie nie powinno zabraknąć czosnku, ziół przyprawowych, cebuli, oliwy z oliwek Extra Vergine, oleju z pestek winogron. Ostatnie badania wykazały, że mięso,jaja, masło tak naprawdę nie są źródłem chorób. Jeżeli pamiętamy aby dieta była różnorodna, jedzenie jak najrzadziej “przemysłowe”, czyli wysoko przetworzone  nafaszerowane chemią spożywczą, a w naszej diecie będzie dużo warzyw, owoców, uśmiechu, spacerów to zdrowie będzie nam dopisywało.

 

 

MG

One Commentto Ciśnienie współczesna bolączka

Dodaj komentarz

Komentowanie artykułu nie wymaga logowania, ani podawania adresu email.
Proszę nie zamieszczać danych osobowych w komentarzach.

Proszę o przeczytanie i zaakceptowanie polityki prywatności przed wysłaniem komentarza.

Uwaga! Komentarze zawierające dane osobowe nie będą publikowane.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.