Stary przepis domowy na syrop z kwiatów podbiału.

Flos Farfarae - podbiał lekarski

Flos Farfarae – podbiał lekarski

Potrzeba nam dużo kwiatków podbiału», zbieramy go w marcu, z dala od dróg i innych niezdrowych obiektów. Ciasno układamy w słoju przesypując cukrem (dużo). Odstawiamy w ciemne miejsce i ciepłe , żeby puścił nasz podbiał sok. Trwa to około 2,3 dni. Po tym czasie, cedzimy nasz sok mocno go odciskając. Pozostałe kwiatki wstawiamy do garnka i zalewamy wodą , ale tylko do zakrycia podbiału. Gotujemy około 10 minut. Następnie znowu odcedzamy wygotowane kwiaty i łączymy z uprzednio wyciśniętym sokiem. Gotujemy do gęstości syropu na malutkim ogniu. Przelewamy do wyparzonych buteleczek, zakręcamy i odstawiamy do góry denkami.

Kuknijcie i tu : http://zielarnia.com.pl/podbial-tussilago-farfara-boze-liczkokaczyniec-lub-grzybien/

mg

Ze wszystkich informacji i receptur , jeśli z nich korzystasz, to tylko na własną odpowiedzialność. Porady zawarte na tym blogu nie mogą zastąpić wizyty lekarskiej.

One Commentto Stary przepis domowy na syrop z kwiatów podbiału.

Dodaj komentarz

Komentowanie artykułu nie wymaga logowania, ani podawania adresu email.
Proszę nie zamieszczać danych osobowych w komentarzach.

Proszę o przeczytanie i zaakceptowanie polityki prywatności przed wysłaniem komentarza.

Uwaga! Komentarze zawierające dane osobowe nie będą publikowane.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ta strona przechowuje ustawienia przeglądarki użytkownika. Dane te są wykorzystywane w celu zapewnienia bardziej spersonalizowanych doświadczeń i śledzenia miejsca pobytu w naszej witrynie internetowej zgodnie z Europejskim rozporządzeniem o ochronie danych. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować ze śledzenia, w Twojej przeglądarce zostanie ustawiony plik cookie, aby zapamiętać ten wybór przez rok. Zgadzam się , Nie zgadzam się
708