Moskilex na kleszcze i komary- testowanie, opinia, efekty

Moskilex na kleszcze i komary- testowanie, opinia, efekty

Kleszcze, komary, meszki to co raz częstsza przyczyna naszej frustracji na wakacyjnych szlakach. Często miast podziwiać krajobrazy i zachwycać się przyrodą, sprawdzamy czy nasze pociechy nie mają „przyczepionych” kleszczy» lub oganiamy się od chmar komarów i meszek.

Naturalne metody takie jak olejki eteryczne czy napary na przykład z Wrotyczu» często ostatnio są zawodne, zwłaszcza jeśli chodzi o kleszcze.

Dziś wzięłam na „tapetę” jeden podobno z najskuteczniejszych preparatów chemiczno-roślinnych, Moskilex i Moskilex Ultra.
Obydwa są skomponowane ze środków chemicznych  DEET , IR3535 i extraktu roślinnego z koszyczków Złocieni ( Extract Pyrethrum).

Jeden Moskilex od drugiego w wersji Ultra różnią się wielkością dawek tych samych substancji czynnych.

Moskilex (zwykły)(tu dobra cena)» jest przeznaczony dla dorosłych i dzieci od 6 roku życia, według deklaracji producenta aplikacja winna wystarczać na 3 godziny pełnej ochrony.

Przetestowaliśmy go w warunkach spacerowych i np. grillowania, faktycznie komary nie imały się nas przez zadeklarowany czas i co ważne, Moskilex nie wywoływał alergii jak to miało miejsce przy innym preparacie o podobnym spektrum działania.

Zastosowaliśmy Moskilex przy leśnej wycieczce rowerowej i tu niestety czas działania skrócił się od 1,5 – 2 godzin pełnej ochrony. Wniosek – podczas aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, czas działania Moskilexu nieznacznie ulega skróceniu. (Spływa z potem?)- być może.

moskilex_ultra_001

Jednak jest nadal według mnie najbardziej skutecznym i w miarę bezpiecznym środkiem przeciw kleszczom (nie przynieśliśmy ani jednego łącznie z psem) chociaż okolica w nie obfituje.

Ze względu na to, że czas działanie się skraca przy wysiłku, oceniam Moskilex na 4 z dużym plusem.

Moskilex Ultra (tu dobra cena)» przeznaczony jest dla dorosłych i dzieci od 12 roku życia (ze względu na większe stężenie substancji czynnych) .

Jednocześnie czas działania i pełnej ochrony przewidziany jest na 6 godzin.

I znowu ta sama sytuacja, w wypadku czynnego wypoczynku, czas pełnej ochrony przed kleszczami i komarami czy meszkami skraca się do 4 ew.5 godzin.

W mojej ocenie , nadal obydwa preparaty są jednymi z najbardziej skutecznych i bezpiecznych środków na kleszcze , komary czy meszki. Duży plus dla preparatu Moskilex i producenta firmę DermaPharm Sp za umiarkowaną cenę.

 

 

MG

2 komentarzeto Moskilex na kleszcze i komary- testowanie, opinia, efekty

  1. obieżyświat napisał(a):

    Moskilex ultra przetestowaliśmy w warunkach całodniowej wycieczki rowerowej szlakami leśnymi. Faktycznie doskonale się sprawdza przez niecałe 4 godziny, potem powoli komary zaczynają się dawac we znaki, i trzeba znowu ponowić ochronę. Ale jest chyba najskuteczniejszy. Osobiście polecam.

  2. dybek napisał(a):

    Dobry spray, ale jak się gra np w kosza to działa krócej, ale w pierwszych dwóch godzinach “komar nie siada “. 🙂 Chyba najskuteczniejszy w tej cenie.

Dodaj komentarz

Komentowanie artykułu nie wymaga logowania, ani podawania adresu email.
Proszę nie zamieszczać danych osobowych w komentarzach.

Proszę o przeczytanie i zaakceptowanie polityki prywatności przed wysłaniem komentarza.

Uwaga! Komentarze zawierające dane osobowe nie będą publikowane.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ta strona przechowuje ustawienia przeglądarki użytkownika. Dane te są wykorzystywane w celu zapewnienia bardziej spersonalizowanych doświadczeń i śledzenia miejsca pobytu w naszej witrynie internetowej zgodnie z Europejskim rozporządzeniem o ochronie danych. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować ze śledzenia, w Twojej przeglądarce zostanie ustawiony plik cookie, aby zapamiętać ten wybór przez rok. Zgadzam się , Nie zgadzam się
720