Moskilex na kleszcze i komary- testowanie, opinia, efekty

Moskilex na kleszcze i komary- testowanie, opinia, efekty

Kleszcze, komary, meszki to co raz częstsza przyczyna naszej frustracji na wakacyjnych szlakach. Często miast podziwiać krajobrazy i zachwycać się przyrodą, sprawdzamy czy nasze pociechy nie mają „przyczepionych” kleszczy» lub oganiamy się od chmar komarów i meszek.

Naturalne metody takie jak olejki eteryczne czy napary na przykład z Wrotyczu» często ostatnio są zawodne, zwłaszcza jeśli chodzi o kleszcze.

Dziś wzięłam na „tapetę” jeden podobno z najskuteczniejszych preparatów chemiczno-roślinnych, Moskilex i Moskilex Ultra.
Obydwa są skomponowane ze środków chemicznych  DEET , IR3535 i extraktu roślinnego z koszyczków Złocieni ( Extract Pyrethrum).

Jeden Moskilex od drugiego w wersji Ultra różnią się wielkością dawek tych samych substancji czynnych.

Moskilex (zwykły)(tu dobra cena)» jest przeznaczony dla dorosłych i dzieci od 6 roku życia, według deklaracji producenta aplikacja winna wystarczać na 3 godziny pełnej ochrony.

Przetestowaliśmy go w warunkach spacerowych i np. grillowania, faktycznie komary nie imały się nas przez zadeklarowany czas i co ważne, Moskilex nie wywoływał alergii jak to miało miejsce przy innym preparacie o podobnym spektrum działania.

Zastosowaliśmy Moskilex przy leśnej wycieczce rowerowej i tu niestety czas działania skrócił się od 1,5 – 2 godzin pełnej ochrony. Wniosek – podczas aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, czas działania Moskilexu nieznacznie ulega skróceniu. (Spływa z potem?)- być może.

moskilex_ultra_001

Jednak jest nadal według mnie najbardziej skutecznym i w miarę bezpiecznym środkiem przeciw kleszczom (nie przynieśliśmy ani jednego łącznie z psem) chociaż okolica w nie obfituje.

Ze względu na to, że czas działanie się skraca przy wysiłku, oceniam Moskilex na 4 z dużym plusem.

Moskilex Ultra (tu dobra cena)» przeznaczony jest dla dorosłych i dzieci od 12 roku życia (ze względu na większe stężenie substancji czynnych) .

Jednocześnie czas działania i pełnej ochrony przewidziany jest na 6 godzin.

I znowu ta sama sytuacja, w wypadku czynnego wypoczynku, czas pełnej ochrony przed kleszczami i komarami czy meszkami skraca się do 4 ew.5 godzin.

W mojej ocenie , nadal obydwa preparaty są jednymi z najbardziej skutecznych i bezpiecznych środków na kleszcze , komary czy meszki. Duży plus dla preparatu Moskilex i producenta firmę DermaPharm Sp za umiarkowaną cenę.

 

 

MG

2 komentarzeto Moskilex na kleszcze i komary- testowanie, opinia, efekty

  1. Moskilex ultra przetestowaliśmy w warunkach całodniowej wycieczki rowerowej szlakami leśnymi. Faktycznie doskonale się sprawdza przez niecałe 4 godziny, potem powoli komary zaczynają się dawac we znaki, i trzeba znowu ponowić ochronę. Ale jest chyba najskuteczniejszy. Osobiście polecam.

  2. Dobry spray, ale jak się gra np w kosza to działa krócej, ale w pierwszych dwóch godzinach “komar nie siada “. 🙂 Chyba najskuteczniejszy w tej cenie.

Dodaj komentarz

Komentowanie artykułu nie wymaga logowania, ani podawania adresu email.
Proszę nie zamieszczać danych osobowych w komentarzach.

Proszę o przeczytanie i zaakceptowanie polityki prywatności przed wysłaniem komentarza.

Uwaga! Komentarze zawierające dane osobowe nie będą publikowane.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.