Mięśniaki, włókniaki i inne kobiet bolączki

Mięśniaki macicy, włókniaki to zmiany spowodowane nadmiernym wzrastaniem komórek mięśniowych wewnątrz macicy. Zaliczane są do łagodnych zmian nowotworowych.Wykrywane z reguły podczas badania aparatem USG. Na co dzień nie dają specjalnych objawów. Zadając sobie pytanie, co jest przyczyną powstawania mięśniaków, musimy się liczyć z brakiem konkretnych uzasadnień.

Za najbardziej prawdopodobną przyczynę pojawiania się mięśniaków u kobiet, są wachania się poziomu estrogenów. Skłonności do narastania mięśniaków macicy zaobserwowano u kobiet w wieku rozrodczym, tak pomiędzy 30 a 45 rokiem życia. Podczas ciąży często obserwuje się przejściowe powiększenie się guzków macicznych. Objawy dyskomfortu pojawiają się wtedy, kiedy mięśniaki» zaczynają się gwałtownie powiększać. Mogą nasilić się wtedy upławy, uczucie ciężkości w podbrzuszu, parcie na pęcherz, nasilone krwawienia między miesiączkowe. Objawy takie winny nas zaniepokoić, wymagają one na tym etapie konsultacji z lekarzem ginekologiem. U kobiet starających się zajść w ciążę, monitorowanie swego stanu zdrowia pod kątem mięśniaków jest niezbędne, gdyż mogą być one właśnie  przyczyną problemów z zajściem w ciążę. Mięśniaki ulegają zezłośliwieniu w mniej niż 1%, można je leczyć w sposób, który jest bezpieczny i niesie najmniej możliwości komplikacji pozabiegowych to znaczy wykorzystując metodę laparoskopową lub histeroskopową. W wielu przypadkach w początkowych stadiach skuteczne wydaje się być  leczenie ziołami na przykład mieszanki zioloweks.A.Klimuszko zioła na mięśniaki macicy.» 🙂

krzaczki1_0277

W dolegliwościach kobiecych polecana w medycynie tradycyjnej jest kalina koralowa. W nadmiernych krwawieniach menstruacyjnych jak i w okresie menopauzy. Z powodzeniem stosowano ją rownież przy krwawieniach wynikających z guzków macicznych.

Zerknij tez na : http://zielarnia.com.pl/kalina-koralowa-ziele-kobiece/

MG

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *