Róża

Róża ( Rosa canina)

 

Róża zwana również dziką różą , różą polną, nieszpółką, jest krzewem o pięknych różowych, delikatnych kwiatach wydzielających upajający , słodki zapach i czerwonych owocach. Krzew dzikiej róży broni dostępu do swoich darów, wypuszczając ostre , kłujące kolce.

 

Płatki róży do znakomity surowiec do przygotowania wielu domowych smakołyków. Owoce dzikiej róży zaś znane są ze swych walorów zdrowotnych. Zawierają bardzo dużo witaminy C, B2, K, P, kwasów organicznych i olejków eterycznych.

Owoc dzikiej róży poprzez bogactwo wit.C jest wskazany w stanach przeziębienia, grypy lub osłonowo w okresach panowania infekcji grypowych.

 

Oprócz tych wskazań owoc dzikiej róży może być stosowany rozkurczowo, żółciopędnie, moczopędnie.

One Commentto Róża

Dodaj komentarz

Komentowanie artykułu nie wymaga logowania, ani podawania adresu email.
Proszę nie zamieszczać danych osobowych w komentarzach.

Proszę o przeczytanie i zaakceptowanie polityki prywatności przed wysłaniem komentarza.

Uwaga! Komentarze zawierające dane osobowe nie będą publikowane.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ta strona przechowuje ustawienia przeglądarki użytkownika. Dane te są wykorzystywane w celu zapewnienia bardziej spersonalizowanych doświadczeń i śledzenia miejsca pobytu w naszej witrynie internetowej zgodnie z Europejskim rozporządzeniem o ochronie danych. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować ze śledzenia, w Twojej przeglądarce zostanie ustawiony plik cookie, aby zapamiętać ten wybór przez rok. Zgadzam się , Nie zgadzam się
620