Neem (Miodła indyjska) drzewo pełne zdrowia

 

Neem (Azadirachta indica), Miodła indyjska. Innymi nazwami są Nimba, Melia Azadirachta L.

Drzewo występujące w między innymi w Indiach, dochodzi do 20 metrów wysokości, wiecznie zielone liście Miodła zrzuca tylko w przypadkach silnej suszy. Niezwykle popularna roślina w medycynie ajurwedyjskiej . W swoim bogatym składzie Neem skrywa takie substancje czynne jak Polisacharydy, Limonoidy: margocyklina,salanina, nimbinina, azadirachtyna, a także Triterpeny: nimbidyna, nimbina.

miodlaNeem (Azadirachta indica) surowcami zielarskimi są kwiaty, kora, liście, nasiona.

Skład Neem determinuje działanie lecznicze w kierunku stanów zapalnych skóry (trądzik), egzemy, dermatozy. Leczy również grzybice, ma działanie przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne, wykorzystywana jest również Miodła indyjska we wspomaganiu leczenia cukrzycy.

Wspaniałe właściwości Neem wykorzystano w kosmetyce przy produkcji leczniczych szamponów, kremów, maseczek, całych serii do leczenia cery trądzikowej.

 

Dodaj komentarz

Komentowanie artykułu nie wymaga logowania, ani podawania adresu email.
Proszę nie zamieszczać danych osobowych w komentarzach.

Proszę o przeczytanie i zaakceptowanie polityki prywatności przed wysłaniem komentarza.

Uwaga! Komentarze zawierające dane osobowe nie będą publikowane.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ta strona przechowuje ustawienia przeglądarki użytkownika. Dane te są wykorzystywane w celu zapewnienia bardziej spersonalizowanych doświadczeń i śledzenia miejsca pobytu w naszej witrynie internetowej zgodnie z Europejskim rozporządzeniem o ochronie danych. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować ze śledzenia, w Twojej przeglądarce zostanie ustawiony plik cookie, aby zapamiętać ten wybór przez rok. Zgadzam się , Nie zgadzam się
694