L-tyrozyna co o niej wiemy? Informacji kilka…

L-Tyrozyna ma działanie przeciwstresowe , poprawiające nastrój, wspomagające redukcję tkanki tłuszczowej. Uważa się, że wykazuje silne, antydepresyjne własności.

glycylltyrosine80A oto kilka dodatkowych inormacji:

  • L-Tyrozyna jest prekursorem ważnych hormonów i biologicznie czynnych substancji (tyroksyna, trójjodotyronina, adrenalina, noradrenalina oraz dopamina).
  • L-Tyrozyna jest aminokwasem endogennym,jej obecność w organizmie jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania tarczycy i przysadki mózgowej.
  • niedobór tego aminokwasu jest związany z niedoczynnością tarczycy, co może objawiać się w postaci zmęczenia i wyczerpania.
  •  zmniejszenie w organizmie ilości tyrozyny jest powodem niedoboru noradrenaliny i dopaminy, co może mieć wpływ na depresję , (przebywanie w warunkach długotrwałego stresu  obniża poziom neuroprzekaźników takich jak – noradrenalina i dopamina) wskazana jest wówczas suplementacja L-Tyrozyną.
  • tyrozyna jak się uważa uczestniczy również w produkcji kolagenu.

Warto wiedzieć http://zielarnia.com.pl/brahmi-bacopa-monnieri-niezwykle-ziolo-ayurvedy/

http://zielarnia.com.pl/ashwagandha-withania-somnifera-antydepresant-w-wydaniu-matki-natury/

http://zielarnia.com.pl/zloty-korzenrhodiola-rosearozeniec-gorski-opis-dzialania-sklad/

Dodaj komentarz

Komentowanie artykułu nie wymaga logowania, ani podawania adresu email.
Proszę nie zamieszczać danych osobowych w komentarzach.

Proszę o przeczytanie i zaakceptowanie polityki prywatności przed wysłaniem komentarza.

Uwaga! Komentarze zawierające dane osobowe nie będą publikowane.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ta strona przechowuje ustawienia przeglądarki użytkownika. Dane te są wykorzystywane w celu zapewnienia bardziej spersonalizowanych doświadczeń i śledzenia miejsca pobytu w naszej witrynie internetowej zgodnie z Europejskim rozporządzeniem o ochronie danych. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować ze śledzenia, w Twojej przeglądarce zostanie ustawiony plik cookie, aby zapamiętać ten wybór przez rok. Zgadzam się , Nie zgadzam się
698