Herbatki,nalewki i winka na niedźwiedzim czosnku…

Herbatka z czosnku niedźwiedziego

Trzeba nam 1 łyżeczkę suszonego czosnku niedz. 1 szklankę wrzątku, parzyć pod przykryciem od 10-15 minut. Przecedzić i pić 1-2 razy dziennie. W razie przeziębień do 4 razy dziennie. Uwaga po herbatce może spadać ciśnienie !

Doskonała profilaktycznie (cholesterol, nadciśnienie) i w trakcie infekcji, zapalenia oskrzeli, przeziębień.

Nalewka na niedźwiedzim czosnku

Wziąć 0,5- 0,75 szklanki surowca czosnkowego do tego ½ litra wódki, odstawiamy na 10-14 dni w ciemne miejsce, co czas jakiś można wstrząsnąć butelką. Po tym czasie filtrujemy nalewkę. Używamy 2-4 razy dziennie po 1 łyżeczce. Tak w mojej rodzinie zabezpieczano się przed przeziębieniami, nalewka oczyszcza organizm ze złogów, czyści krew i nerki.

Pamiętajmy, że nalewka jest tylko dla dorosłych i w ciągu dnia, tylko gdy nie siadamy za kierownicą!

Może nalewka obniżać ciśnienie, a w czasach gdy mój Tato i Dziadek si ę nią raczyli „ku zdrowotności” nie zażywano tyle farmakologicznych leków i tu bezkrytycznie jej stosować nie należy.

 

Wino z czosnku niedźwiedziego

Wpierw trzeba zdobyć ½ szklanki ziela czosnku (świeżego) , po czym zalewamy je 300 ml białego wina (może być pół słodkie) gotujemy około 3-4 minut. Można dodać 1-2 łyżek miodu kwiatowego np. z mniszka lekarskiego. Wino przecedzić. Przelać najlepiej do ciemnej butelki. Stosować 1 łyżkę 1-3 razy dziennie. Działanie podobne do nalewki lecz łagodniejsze w smaku i mniej „alkoholowe”. 🙂

 

MG

2 komentarzeto Herbatki,nalewki i winka na niedźwiedzim czosnku…

  1. […] Herbatki,nalewki i winka na niedźwiedzim czosnku… 29 grudnia 2015 […]

  2. […] Stosujemy czosnek (Allium sativum) jako przyprawę w kuchni, do mięs, zup, sosów. […]

Dodaj komentarz

Komentowanie artykułu nie wymaga logowania, ani podawania adresu email.
Proszę nie zamieszczać danych osobowych w komentarzach.

Proszę o przeczytanie i zaakceptowanie polityki prywatności przed wysłaniem komentarza.

Uwaga! Komentarze zawierające dane osobowe nie będą publikowane.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ta strona przechowuje ustawienia przeglądarki użytkownika. Dane te są wykorzystywane w celu zapewnienia bardziej spersonalizowanych doświadczeń i śledzenia miejsca pobytu w naszej witrynie internetowej zgodnie z Europejskim rozporządzeniem o ochronie danych. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować ze śledzenia, w Twojej przeglądarce zostanie ustawiony plik cookie, aby zapamiętać ten wybór przez rok. Zgadzam się , Nie zgadzam się
706