Buzdyganek ziółko frywolne

Buzdyganek ziemny (Tribulus terrestris) występuje w południowo-wschodniej Europie, Australii, Grecji, Chinach i Indiach. Buzdyganek rośnie w stanie dzikim lecz jest także uprawiany, ze względu na swoje specyficzne własności . W swym składzie zawiera między innymi saponiny sterydowe takie jak(trybulosin,terrestroside…),  flawonoidy, fitosterole (beta-sitosterol, kampesterol) i inne.

ziola1

Bukiecik  ziólek, wspomnienie lata 🙂

Ten bardzo bogaty skład powoduje , że buzdyganek znajduje zastosowanie w leczeniu wielu “męskich przypadłości”. Jest nader pożądany przez mężczyzn cierpiących na zaburzenia erekcji, brak wigoru, zmniejsza dolegliwości związane z przerostem gruczołu krokowego (prostata), ułatwia oddawaie moczu. wskazany jest też w leczeniu nadciśnienia , zmniejsza cholesterol. obniża trójglicerydy we krwi. Powoduje uwalnianie się wolnego testosteronu, co zwiększa tolerancję na wysiłek fizyczny, istnieją ponoć badania świadczące o zwiększaniu żywotności i ruchliwośći plemników. Jedym zdaniem od zarania wieków nasi przodkowie zaliczali buzdyganek do rodziny “afrodyzjaków”.

MG

 

 

Opracowano na podstawie Medycyna Dawna i Wspóczesna,

Dr Henryk Różański

2 komentarzeto Buzdyganek ziółko frywolne

  1. pimpek napisał(a):

    To coś dla Panów 😀 😛

Dodaj komentarz

Komentowanie artykułu nie wymaga logowania, ani podawania adresu email.
Proszę nie zamieszczać danych osobowych w komentarzach.

Proszę o przeczytanie i zaakceptowanie polityki prywatności przed wysłaniem komentarza.

Uwaga! Komentarze zawierające dane osobowe nie będą publikowane.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ta strona przechowuje ustawienia przeglądarki użytkownika. Dane te są wykorzystywane w celu zapewnienia bardziej spersonalizowanych doświadczeń i śledzenia miejsca pobytu w naszej witrynie internetowej zgodnie z Europejskim rozporządzeniem o ochronie danych. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować ze śledzenia, w Twojej przeglądarce zostanie ustawiony plik cookie, aby zapamiętać ten wybór przez rok. Zgadzam się , Nie zgadzam się
664