Borututu tajemne drzewo z Czarnego Lądu.
Czarny Ląd bogaty jest we wspaniałe rośliny, których niedoceniane przez Europejczyków działanie odkrywane jest wciąż od nowa.
Taką rośliną, konkretnie drzewem 🙂 która dostała się w krąg zainteresowania naukowców jest Borututu.
Drzewo to rośne w głębi Afryki. Jego wspaniałe własności podpatrzyli u Tubylców już pierwsi kolonizatorzy. Afrykanie używali korzenia tej rośliny do między innymi zwalczania malarii. Znakomicie regenerował również organizm po użyciu halucynogenów podczas rytuałów plemiennych.
Współcześnie odkryto całe spektrum właściwości Borututu»(tu kupisz w dobrej cenie).
A oto kilka przykładów:
- regeneruje, odtruwa komórki wątroby
- skutecznie działa w przypadku marskości wątroby
- dobroczynne działanie na woreczek żółciowy
- na trzustkę i śledzionę
Wykazano również znakomite działanie u osób przechodzących kuracje antyalkoholową z połączeniem leczenia ostrego stanu zapalnego wątroby.
Zawarte korzeniu drzewa Borututu katechiny, fenole, bioflawonoidy, chinony są odpowiedzialne za
rozkład toksycznych metabolitów po spożyciu alkoholu. Napar wypity przed planowanym spożyciem alkoholu pozwoli nam się uwolnić od nieprzyjemnych reperkusji tzw „dnia następnego”.
Borututu jak udowodniły badania:
- obniża cholesterol,
- normuje ciśnienie krwi,
- likwiduje wirus opryszczki
- jest niezwykle skuteczny w leczeniu trądziku
- niezwykle korzystnie wpływa na osoby przechodzące chemioterapię.
Zawarte w Borututu antyoksydanty chronią organizm człowieka przed:
- toksynami
- szkodliwymi substancjami zawartymi w żywności,
- lekach,
- wodzie
- powietrzu,
- dymie papierosowym.
Zwłaszcza jest to cenne zioło, w czasach zanieczyszczenia powietrza toksycznym smogiem.
Stwierdzono, iż regularnie pity napar z Borututu wspaniale wspomaga utratę zbędnych kilogramów, pomagając utrzymać zdrowy wygląd skóry.
Te wspaniałe właściwości lecznicze drzewa rodem z Czarnego Lądu mogą stać się świetnym uzupełnieniem terapii konwencjonalnej.
Jak przygotować napar z korenia Borututu? Jak parzyć?
1 łyżkę stołową ziół około (2,5 g) zaparzyć w szklance przez godzinę pod przykryciem, można w termosie . Dopuszczalne jest też przygotować lekki odwar czyli gotować, jednak nie krócej niż przez 1,5 minuty i nie dłużej niż przez 2 minuty. Przy niedyspozycji ze strony układu pokarmowego zaleca się (najlepiej po konsultacji z lekarzem) przyjmowanie naparu 2 razy dziennie; profilaktycznie – raz dziennie (wtedy opakowanie Borututu wystarczy na 2 miesiące).
MG
Ze wszystkich informacji i receptur , jeśli z nich korzystasz, to tylko na własną odpowiedzialność. Porady zawarte na tym blogu nie mogą zastąpić wizyty lekarskiej !!