Andrographis paniculata  – zioło do protokołu Buhnera i nie tylko

Andrographis paniculata »  wykazuje własności immunostymulujące, wspiera układ odpornościowy w walce ze stanami zapalnymi, grzybicami, bakteriami, chroni wątrobę i trzustkę, wspomaga procesy oczyszczania organizmu z wszelkiego rodzaju toksyn. Jest jednym z podstawowych ziół wchodzących w skład tzw. “Protokołu Buhnera, opracowanego pod kątem działań przeciw  boreliozie.

Ponadto znakomicie się sprawdza w leczeniu stanów zapalnych zatok, w infekcjach układu oddechowego,w stanach zapalnych błon śluzowych, grypie, w zapaleniu gardła.

andro

Wedle zaleceń Buhnera Andrographis paniculata winno się przyjmować 1-2 kapsułek 3 razy dziennie (kapsułki 600mg). Buhner poleca zaczynać od dawek najniższych i delikatnie, stopniowo je zwiększać do maksymalnych. Jeżeli w trakcie kuracji nie pojawiają się działania niepożądane można zastosować dawkę maksymalną czyli 6 kapsułek dziennie w podzielonych porcjach. Może wystąpić wysypka w trakcie stosowania kuracji.

Uwaga: Gotowe preparaty Andrographis winny posiadać na opakowaniu, obligatoryjnie sposób spożycia !

 

 

Ze wszystkich informacji i receptur , jeśli z nich korzystasz, to tylko na własną odpowiedzialność. Porady zawarte na tym blogu nie mogą zastąpić wizyty lekarskiej !!

4 komentarzeto Andrographis paniculata  – zioło do protokołu Buhnera i nie tylko

 1. Kamil napisał(a):

  Borelioza, męczyłem się z nią prawie 2 lata, co za … na protokul Buhnera to się natknąłem w necie i natychmiast go zasotosowałem. Andrographis i vilcacora to chyba to na mnie w koncu zadziałało. Plus betuleco , czy to możliwe żeby leczenie trwało cały rok? bez żadnej chemii.

  • Aga napisał(a):

   Tylko rok? moja mama to leczyła to draństwo prawie 3 lata, w tym były i antybiotyki (prawie rok) i nic poza osłabieniem dopiero zioła Buhnera zaczęły jakoś dzialać.

 2. […] Traganek polecany jest zamiennie w protokole Buhnera (na boreliozę), dla osób uczulonych na Andrographis. […]

 3. mG napisał(a):

  Niestety ale borelioza nie jest łatwą chorobą do wyleczenia. Wiem, że wielu osobom bardzo pomagają niektóre zioła, szczególnie w zwalczaniu objawów tej choroby. Tu na magicznyogrod.pl można uzyskać trochę więcej informacji na temat ziół pomocnych w leczeniu boreliozy. Polecam zajrzeć.

Dodaj komentarz

Komentowanie artykułu nie wymaga logowania, ani podawania adresu email.
Proszę nie zamieszczać danych osobowych w komentarzach.

Proszę o przeczytanie i zaakceptowanie polityki prywatności przed wysłaniem komentarza.

Uwaga! Komentarze zawierające dane osobowe nie będą publikowane.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ta strona przechowuje ustawienia przeglądarki użytkownika. Dane te są wykorzystywane w celu zapewnienia bardziej spersonalizowanych doświadczeń i śledzenia miejsca pobytu w naszej witrynie internetowej zgodnie z Europejskim rozporządzeniem o ochronie danych. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować ze śledzenia, w Twojej przeglądarce zostanie ustawiony plik cookie, aby zapamiętać ten wybór przez rok. Zgadzam się , Nie zgadzam się
712