Chanca piedra (Phyllanthus niruri), na kamienie żółciowe i nerkowe.

Chanca piedra ( Phyllanthus niruri)» roślina o długoletniej tradycji leczniczej, zarówno w medycynie ludowej, w Ameryce Południowej, jak i w medycynie Wschodu ( Ajurwedzie). Ceniona również w Medycynie Chińskiej. Nazwa Chanca Piedra w tłumaczeniu z j.hiszpańskiego znaczy „łamacz kamieni”.

Dosłownie, tyczy się niezwykłych własności tejże rośliny. Wykorzystywana była i jest Chanca Piedra w usuwaniu kamieni żółciowych i nerkowych.

W dawnych latach wykorzystywano to zioło w takich dolegliwościach jak:

– cukrzyca,

– zapalenie wątroby

– stany zapalne układu moczowego.

-w astmie ( Ajurweda)

– zapaleniach oskrzeli (Ajurweda)

Pod koniec lat 80, Phyllanthus niruri, zostało badane pod kątem zastosowania w wirusowym zapaleniu wątroby typu B.

Chanca piedra w swoim składzie zawiera kumaryny, garbniki, flawonoidy, kwercetynę, flawonole ( rutyna, astragalina), terpeny, alkaloidy, sterole, saponiny .

Jak stosować Chanca piedra?
Można przygotować ziele jako napar, biorąc 1 łyżkę ziela (ok.3-5g) i zalewając je 200-250ml wrzącej wody, odstawiamy do naciągnięcia.

Po tym czasie napar cedzimy i popijamy 1-3 szklanek herbatki dziennie.

Ilość ta jest stosowana dla usuwania kamieni, profilaktycznie zaś popijamy Phyllanthus niruri od 1 do 3 filiżanek tygodniowo.

Zioła można też spożywać w postaci sproszkowanej, w ilości od 2do 3 g proszku 2 razy w ciągu dnia, rozpuszczając w wodzie ( w postaci zawiesiny).

 

MG

 

 

Uwaga !

Ze wszystkich informacji i receptur , jeśli z nich korzystasz, to tylko na własną odpowiedzialność. Porady zawarte na tym blogu nie mogą zastąpić wizyty lekarskiej !!

Dodaj komentarz

Komentowanie artykułu nie wymaga logowania, ani podawania adresu email.
Proszę nie zamieszczać danych osobowych w komentarzach.

Proszę o przeczytanie i zaakceptowanie polityki prywatności przed wysłaniem komentarza.

Uwaga! Komentarze zawierające dane osobowe nie będą publikowane.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ta strona przechowuje ustawienia przeglądarki użytkownika. Dane te są wykorzystywane w celu zapewnienia bardziej spersonalizowanych doświadczeń i śledzenia miejsca pobytu w naszej witrynie internetowej zgodnie z Europejskim rozporządzeniem o ochronie danych. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować ze śledzenia, w Twojej przeglądarce zostanie ustawiony plik cookie, aby zapamiętać ten wybór przez rok. Zgadzam się , Nie zgadzam się
738