Olejek z drzewa herbacianego, niezwykłość natury

Drzewo herbacianeTea Tree Oil- Melaleuca Alternifolia

Cudowny olejek z drzewka herbacianego Melaleuca alternifolia », to prawdziwa apteka w miniaturze. Rdzenni mieszkańcy Australii stosowali rozgniecione liście herbaciane na rany i trudno gojące się infekcje skórne. Ten dar natury, to jeszcze jeden przykład jak przyroda potrafi nas obdarzać roślinami o tak niezwykłych leczniczych własnościach. Olejek z drzewa herbacianego to przykład naturalnie działającego, roślinnego „antybiotyku”. Własności antygrzybicze i antybakteryjne olejku z drzewa herbacianego zostały potwierdzone w różnych badaniach naukowych i testach in vitro.

Pastylki z olejkiem herbacianym do ssania.

Działanie przeciwbakteryjne wykorzystywane jest od dawna w medycynie naturalnej . Olejek z drzewa herbacianego sprawdza się w leczeniu trądziku, zapaleniu jamy ustnej , zapaleniu dziąseł, grzybicy, zapaleniu łojotokowym skóry głowy czy łupieżu.

Dodawany jest również do preparatów kosmetycznych, płynów do dezynfekcji instalacji do hydromasażu. Jego silne właściwości przeciwwirusowe wykorzystywane są przy leczeniu stanów zapalnych zatok, chorobach gardła, chorobach wirusowych, opryszczce, świądzie , pleśniawkach, hemoroidach, czyrakach, herbukąszeniach owadów, olejek można stosować na otwarte rany ponieważ wykazuje silne działanie antybakteryjne. Nigdy nie stosujemy olejku z drzewa herbacianego bez odpowiedniego rozcieńczenia. Zawsze sprawdzamy czy nie jesteśmy uczuleni na jego działanie. Rozcieńczenia przykładowe: do płukania 2-3 kropli na 1 szklankę wody , na łupież czy grzybicę skóry głowy 10 kropli na 250 ml szamponu. Olejku nie powinny stosować kobiety w ciąży , matki karmiące i małe dzieci. Olejku nie połykamy ! Stosowanie winno być zgodne z opisem na opakowaniu bądź załączoną ulotką do gotowych produktów rynkowych.

DdrzewkoC_0070

 

Olejek z drzewka herbacianego Melaleuca Alternifolia to roślina występująca tylko w Australii. Odkryta przez wielkiego podróżnika Jamesa Cooka w 1770r . Jego nazwa nie ma w żaden sposób nic wspólnego z herbatą. Liście drzewa herbacianego opadając, wpadły do wody i zabarwiły ją na kolor herbaty. Widząc to kapitan Cook nazwał drzewo, drzewem herbacianym. W Australii znajdują jedyne na świecie uprawy przemysłowe drzew herbacianych. Ich wspaniałe własności lecznicze , zostały zebrane , sprawdzone i wydane drukiem w 1930r przez Arthura Penfolda.

 

 

Z ciekawostek : drzewko herbaciane wyrasta do 5 m wysokości, rośnie na terenach bagiennych a znane było w medycynie chińskiej już 3000 lat p.n.e.

MG

 

 

 

Ze wszystkich informacji i receptur , jeśli z nich korzystasz, to tylko na własną odpowiedzialność. Porady zawarte na tym blogu nie mogą zastąpić wizyty lekarskiej !!

Dodaj komentarz

Komentowanie artykułu nie wymaga logowania, ani podawania adresu email.
Proszę nie zamieszczać danych osobowych w komentarzach.

Proszę o przeczytanie i zaakceptowanie polityki prywatności przed wysłaniem komentarza.

Uwaga! Komentarze zawierające dane osobowe nie będą publikowane.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.