Koniczyna czerwona Trifolium pratense L.- eliksir kobiet

Koniczyna czerwona, zwana łąkową, różowieje w trawach łąk, przyciągając wzrok. Nie wyobrażam sobie spacerów, na których nie spotkałabym koniczynki.

W jej składzie znajduje się wielość substancji czynnych o prozdrowotnych właściwościach.

Są to między innymi: około 30 izoflawonów takich jak genistyna, genisteina,daidzyna i wiele innych. Ponadto kwasy kumarowy, salicylowy. Koniczyna posiada również w składzie fitosterole, garbniki i saponiny.

Charakteryzuje się dużą zawartością biopierwiastków takich jak żelazo, potas, molibden, cynk, wapń. Magnez, krzem, siarka i wiele innych.

Medycyna ludowa zalecała kwiat koniczyny czerwonej w schorzeniach dróg oddechowych, ceniąc jej wykrztuśne zdolności, ponadto polecano ją w nadmiernych krwawieniach miesiączkowych, jako środek uszczelniający naczynia krwionośne, reguluje miesiączkowanie,łagodzi zespół napięcia przedmiesiączkowego.

Jest ziołem o działaniu odtruwającym, moczopędnym uspakajającym i przeciwobrzękowym.

koniczyna1.nieKoniczynę stosuje się również w dyskomforcie układu pokarmowego, działa rozkurczowo, zmniejsza napięcie mięśniowe. Jej napary stosowane są również w dermatozach skórnych ( łuszczyca, egzema ).

Kwiat koniczyny czerwonej (Trifolium pratense L) odkryto na nowo w XX wieku, kiedy to naukowcy zwrócili uwage na bogactwo zawartych w koniczynie czerwonej – izoflawonów..

Od tej pory jasnym się stało, iż koniczyna zyskała nową odsłonę jako zioło czysto kobiece. Popularności koniczynie przyczynił fakt, że przynosi ulgę kobietom również w okresie menopauzy .

Koniczyna ma doskonały wpływ na naszą skórę, zapobiega między innymi rogowaceniu naskórka, delikatnie , optycznie rozjaśnia cerę, zmniejsza łojotok, zwiększa elastyczność i pojędrnia skórę. Zapewnia odpowiednie nawilżenie.

Najczęściej stosujemy napar z suchych kwiatów koniczyny, sporządzamy go zalewając 1 łyżkę suszu 1 szklanką wrzątku i odstawiając pod przykryciem na około 40 minut. Po przecedzeniu, pijemy 1-2 razy dziennie po 1 szklance naparu. Można go odrobinę osłodzić miodem naturalny.

mg

Inne ziólka o podobnym działaniu : http://zielarnia.com.pl/kalina-koralowa-ziele-kobiece/

http://zielarnia.com.pl/jemiola-ziolo-niezwykle/

 

 

Ze wszystkich informacji i receptur , jeśli z nich korzystasz, to tylko na własną odpowiedzialność. Porady zawarte na tym blogu nie mogą zastąpić wizyty lekarskiej.

 

4 komentarzeto Koniczyna czerwona Trifolium pratense L.- eliksir kobiet

  1. […] Podobne linki : http://zielarnia.com.pl/koniczyna-czerwona-trifolium-pratense-l-eliksir-kobiet/ […]

Dodaj komentarz

Komentowanie artykułu nie wymaga logowania, ani podawania adresu email.
Proszę nie zamieszczać danych osobowych w komentarzach.

Proszę o przeczytanie i zaakceptowanie polityki prywatności przed wysłaniem komentarza.

Uwaga! Komentarze zawierające dane osobowe nie będą publikowane.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ta strona przechowuje ustawienia przeglądarki użytkownika. Dane te są wykorzystywane w celu zapewnienia bardziej spersonalizowanych doświadczeń i śledzenia miejsca pobytu w naszej witrynie internetowej zgodnie z Europejskim rozporządzeniem o ochronie danych. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować ze śledzenia, w Twojej przeglądarce zostanie ustawiony plik cookie, aby zapamiętać ten wybór przez rok. Zgadzam się , Nie zgadzam się
720