Graviola – Guanabana (Annona muricata) drzewko naprawdę niesamowite :)

Flaszowiec Miękkociernisty- to polska nazwa Gravioli.

Grawiola ( Annona muricata) to jedna z najbardziej cenionych herbat występująca między innymi w Peru, w Andach i peruwiańskiej dżungli. Graviola» jest drzewem dorastającym do około 6 metrów, o wiecznie zielonych liściach. Jest ciepłolubną rośliną rosnącą w najcieplejszych rejonach Ameryki Południowej. W medycynie ludowej Indian stosowana była już od tysiąca lat.

Stosuje się ją przy leczeniu:

cukrzycy (kora, korzenie, liście),

przy leczeniu zaziębień (kataru).

Tubylcy skutecznie stosują Graviolę jako środek uspakajający,

przeciwskurczowy,

wzmacniający mięsień sercowy.

Herbatka z liści Grawioli używana jest przy niedomaganiach wątroby, zaś z oleju z liści i owoców sporządza się balsam do wcierania przy bólach reumatycznych, nerwobólach i bólach stawowych.

Owoce, tubylcy podają kobietom karmiącym, ponieważ Grawiola wpływa wydatnie na laktację (wydzielanie mleka). Grawiola wykazuje również działanie niszczące wszy jak i pasożyty wewnętrzne. Jest skuteczna przy zakażeniach bakteryjnych i grzybiczych, łuszczycy, egzemach, półpaścu.

graviolaTa niezmiernie wszechstronna roślina jest wykorzystywana w całości, czyli od korzenia po owoce, korę, żywicę, nasiona, liście. Każdej z poszczególnych części Grawioli , zostały przypisane różne oddziaływania na organizm człowieka. Działanie przeciwnowotworowe jest chyba najbardziej cenną ze wszystkich właściwości Grawioli.

To tak szerokie spektrum działania leczniczego Grawioli, zdeterminowane jest przez jej niezwykły skład. Oto kilka substancji czynnych wchodzących w skład Grawioli: witamina C, magnez, żelazo, sód,fosfor, wapń, Kwas pantotenowy (B5), cynk, niacyna (B3), ryboflawina (B2), tiamina (B1), cholina, izochinoliny, koreksimina, retikulina, annopentocynys, annomuriciny.

Badania nad Grawiolą przeprowadza co najmniej kilkanaście niezależnych Instytutów Naukowych na świecie w latach 70-tych między innymi w USA i Japonii. Kilkanaście laboratoriów wykazało i udowodniło, iż związki chemiczne zawarte w Grawioli – acetogeniny annonaceowe , zastosowane nawet w bardzo małych ilościach powodowały niszczenie komórek rakowych nie uszkadzając przy tym zdrowych. Wykazano, że Graviola (Annona muricata) może być skuteczna w walce z nowotworem piersi, płuc, trzustki czy też jelita grubego.

Rozpoczęto badania na działaniem przeciwnowotworowym Grawioli, już w latach 4o ubiegłego wieku, w Stanach Zjednoczonych. Potwierdziły one jej własności lecznicze w przypadkach stwierdzonej choroby nowotworowej. Finansowane były przez National Cancer Institute (Narodowy Instytut Raka) i National Institute of Health (Narodowy Instytut Zdrowia) w Stanach Zjednoczonych.

.Przy stosowaniu Grawioli należy dokładnie przestrzegać sposobu spożycia . Grawiola jest rośliną leczniczą, której przedawkowanie nie jest obojętne dla człowieka. Mogą to być następujące niepożądane objawy: przy dłuższym stosowaniu silne, przeciwbakteryjne działanie Grawioli może zubożyć pożyteczną florę bakteryjną w przewodzie pokarmowym. Może Graviola nasilać działanie leków przeciwdepresyjnych, nadciśnieniowych i nasercowych. Duże dawki Grawioli mogą powodować wymioty, mdłości.

Nie powinny zdecydowanie korzystać z Grawioli, kobiety w ciąży i karmiące.

Oto niektóre przeciwwskazania i objawy niepożądane, jakie mogą wystąpić jeżeli nie będziemy stosować się do sposobu użycia preparatów zawierających tę magiczną roślinę leczniczą. 🙂

 

MG

 

Uwaga: 

Ze wszystkich informacji i receptur , jeśli z nich korzystasz, to tylko na własną odpowiedzialność. Porady zawarte na tym blogu nie mogą zastąpić wizyty lekarskiej !!

 

4 komentarzeto Graviola – Guanabana (Annona muricata) drzewko naprawdę niesamowite :)

  1. […] Według Światowej Organizacji Zdrowia „w ciągu ostatnich ostatnich lat różnymi pasożytami zaraziło się ponad 4,5 miliarda ludzi na świecie. W Europie co trzecia osoba cierpi z tego powodu” (za: Zdrowie Czerpane z Natury, marzec, 2009, nr. 2). Do zakażenia pasożytem może dojść wskutek spożywania niedomytych owoców lub warzyw, zjedzenia niedogotowanej potrawy,, kontaktu ze zwierzętami, picia nieprzegotowanej wody, nieprzestrzegania zasad mycia rąk (im częściej tym lepiej i zdrowiej). Im bardziej nasz system odpornościowy jest osłabiony, tym bardziej jesteśmy narażeni na ryzyko zakażeń pasożytami. […]

  2. […] posiada także własności przeciwgrzybicze, bakteriobójcze, hamuje wytwarzanie toksyn bakteryjnych których działanie jest niezwykle […]

  3. […] najbardziej znanych ziół należy Wrotycz, Orzech czarny, Grawiola, Stephania tetrandra, Rdestowiec japoński, Glistnik – jaskółcze ziele, […]

Dodaj komentarz

Komentowanie artykułu nie wymaga logowania, ani podawania adresu email.
Proszę nie zamieszczać danych osobowych w komentarzach.

Proszę o przeczytanie i zaakceptowanie polityki prywatności przed wysłaniem komentarza.

Uwaga! Komentarze zawierające dane osobowe nie będą publikowane.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.